info@twicz.cz info@twicz.cz

Investiční mince

Úvodní stránka Investiční mince

Zlaté investiční mince patří mezi velmi oblíbené investiční produkty. Investiční mince jsou ražené státem. Stejně jako pamětní mince jsou označené nominálem, ale jsou ražené ve velkých sériích a proto nejsou pro sběratele zajímavé. Jejich hodnota spočívá ve váze a čisté ryzosti 999,9. Investiční mince se vyznačují stejnými parametry jako zlaté slitkyzlatá investiční mince - lunární série, rok kohouta

Přestože sběratelství není u investičních mincí cílem pro jejich zhodnocení, existují zajímavé série investičních mincí, například série čínského lunárního zvěrokruhu, které se stávají zajímavou kolekcí s uměleckým podtextem.

Právě umělecká práce ztvárněná na mincích je odlišuje od slitků. Investiční mince se tak stává mnohem zajímavější, uvažujeme-li o dárku z drahého kovu. V tomto případě je dobré vědět, že se investiční mince nedodávají v dárkových krabičkách, proto je potřeba si krabičku dokoupit zvlášť. 

Nejběžnější gramáží investičních mincí je 1oz, ale nemusí to být podmínkou.

Další gramáže v nichž jsou investiční mince ražené jsou 2 oz, 5 oz, 1/2 oz, 1/4 oz, 1/10 oz, 1/20 oz  

Zlaté investiční mince jako platidlo

Na trhu je k dispozici několik desítek různých zlatých investičních mincí, ale pouze osm z nich je celosvětové akceptovaných jako platidlo a tudíž i patří mezi ty nejznámější a nejvyhledávanější. Jedná se o Maple Leaf (Kanada), Kangaroo (Austrálie), Krugerrand (Jižní Afrika), Gold China Panda (Čína), Libertad (Mexico), Britannia (Velká Británie), American Buffalo (USA) a samozřejmě i rakouská Wiener Philharmoniker, která je v současné době nejprodávanější zlatou investiční mincí na světě

Aktuální nabídka investičních mincí. 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO ZLATA zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do zlata, stříbra nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do zlata vhodná. Jak by mělo investiční zlato vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO INVESTIČNÍCH MINCÍ

Důvodů proč investovat do investičních mincí je mnoho, ale tím hlavním je ochrana peněz před inflací. Investiční mince jsou vyrobené z investičních kovů a jako takové jsou zárukou udržení hodnoty vašich vložených investic. Zatím co peníze svoji cenu díky inflaci a ekonomickým výkyvům ztrácí, investiční mince si zachovávají cenu kovu. Přesto, kdykoli je budete potřebovat proměnit v hotovost, potěší vás možnost okamžité likvidity. Potřebujete víc informací? 

Zjistit více